Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Yukarı Git
Arşiv
Tarihe Göre Arama
Yayın Tarihi   -  
Haber Detayı
Ara
 
27.6.2016
Çorum Defterdarlığı 6292 sayılı Kanunun 12. maddesine göre satışı yapılan hak sahibi 5 çiftçimize tapuları Maliye Bakanımız Sayın Naci AĞBAL tarafından verilmiştir.

6292 Sayılı Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun’un 12.Maddesine göre Hazineye ait tarım arazilerini tarımsal amaçla kullanan ,süresinde başvuru yapan ve hak sahibi olduğu tespit edilen şahıslardan , pilot uygulama başlatılan Hacımusa Köyündeki kesin satışı yapılan 5 adet Hazine taşınmazının tapuları düzenlenen törenle sayın Bakanımız Naci AĞBAL tarafından çiftçilerimize bizzat verilmiştir.


27.6.2016
Maliye Bakanımız Sayın Naci AĞBAL´ın İlimizi Ziyareti

Maliye Bakanımız Sayın Naci AĞBAL, İlimizi ziyaret etmiştir.

6.6.2016
Sakarya Defterdarlığı Tapu Teslimi

6292 sayılı Kanunun 12. Maddesi uyarınca tarım arazilerinin satışı, pilot köy seçilen İlimiz, Geyve ilçesi, EŞME mahallesinde ( Mülga Köy) başlanılmış olup, ilk tapular Defterdarımız Sayın Mustafa CEYLAN tarafından verilmeye başlanmıştır.

20.4.2016
Hatay Defterdarlığı İskendurun Malmüdürlüğü ve Milli Emlak Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası açılmıştır.

Hatay Defterdarlığınca İskenderun ilçesinde kat karşılığı inşaat yöntemi ile yaptırılan ve 16 ayda tamamlanan Malmüdürlüğü – Milli Emlak Müdürlüğü hizmet binamız 15.04.2016 tarihinde düzenlenen mütavazi bir tören sonrasında Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca tarafından hizmete açılmıştır.

Modern mimari tarzında yapılan binamızın 5 tam katı hazineye aittir. Bu katlarda İlçe Malmüdürlüğü hazine avukatlığı milli emlak müdürlüğü hizmet alanları ile toplantı ve konferans salonları ve yemekhanesi ile bu birimlerimizin gelecek 50 yıllık bina sorunu çözülmüş ayrıca ilçemizin kentsel dönüşümüne ciddi katkı sağlanmıştır.

Yeni binamız ilimize ve memleketimize hayırlı olsun.
 
Mustafa AKDEMİR
Hatay Defterdarı

8.3.2016
Muğla Defterdarlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Duyurusu

6331 sayılı Kanun uyarınca İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Güvenliği Uzmanı Orhan ALABAZ tarafından Defterdarlığımız personeline 01-03 Mart 2016 tarihleri arasında İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verildi.

 

15.2.2016
Çorum Defterdarlığı Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı

Defterdarlığımızın öteden beri kabul ettiği, inandığı ve usul haline getirdiği prensip çerçevesinde 2015 yılı merkez ve ilçe birimlerinin faaliyet sonuçları Sayın Defterdarımız Ali SORMAZ Başkanlığında merkez ve ilçe müdürleriyle 12.02.2016 tarihinde defterdarlığımız eğitim ve toplantı salonunda gerçekleştirilmiştir. Aynı prensip içerisinde kamu kaynağını kullanan, kamu kaynağını kullanarak kamuya hizmet sunan her kurumun kullandığı kaynaklarla ürettiği faaliyet sonuçlarının kamuoyuna açıklanması yasal olarak bir zorunluluk, bundan öte ahlaki bir görevdir. Defterdarlığımız da bu noktadan hareketle kamudan kendisine aktarılan kaynaklarla hangi tür ve standartta hizmet ürettiğini basın yoluyla kamuoyuna duyurmuştur. Dolaylı olarak beratini de bu şekilde almayı amaçlamıştır.

Bu çerçevede 2015 sonu itibariyle defterdarlığımızın sahip olduğu insan kaynaklarının kompozisyonu, araç-gereç ile makine ve teçhizat envanteri gözden geçirilmiş ve bu kapasiteyle elde edilen yıllık vergi gelirleri, bütçe gelirleri, gelir-gider sonuçları, gelirlerin giderleri karşılama nispeti, tahakkuk-tahsilat nispeti,  gelir ve giderlerdeki artış-azalış oranları ve bunların sebepleri, taşınmaz envanteri, hazine mallarının yıl içerisindeki değerlendirme biçimleri ve sonuçları, 3 nolu döner sermaye saymanlığına bağlı işletmelerin sene sonu gerçekleşmeleri hazine davalarının istatistiki sonuçları ile mahiyeti, dava türleri sonuçlanan davaların lehte ve aleyhteki sonuçları ile aleyhte olanların sebepleri, yıl içerisinde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri ile uygulama birliğinin sağlanmasına matuf ayrıntılı değerlendirmeler yapılmış, görüş alışverişinde bulunulmuştur.

 

5.2.2016
Hatay Defterdarlığı 2015 yılı Genel Durum ve Değerlendirme Toplantısı

Hatay Defterdarlığınca 03.02.2016 tarihinde İskenderun Malmüdürlüğü - Milli Emlak Müdürlüğü hizmet binası toplantı salonunda Defterdar Mustafa AKDEMİR başkanlığında birim amirlerinin katılımı ile 2015 yılı faaliyet sonuçları ile ilgili genel değerlendirme toplantısı yapılmıştır.
 

Toplantıda Defterdarlık 2015 yılı iş ve işlemleri birim bazında irdelenmiş olup, 2016 yılında yapılması gereken faaliyetlerin öncelikli unsurları ile ulaşılması gereken hedefler belirlenmiştir.

4.12.2015
Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Değerlendirilmesine Yönelik Toplantı

Karabük Defterdarlığınca 03/12/2015 tarihinde Defterdarlık Toplantı Salonunda 6292 sayılı kanun kapsamında Hazineye ait tarım arazilerinin değerlendirilmesine yönelik toplantı yapıldı.

 

4.12.2015
Engelliler Haftası

​Karabük Defterdarı Sayın Osman KOÇAŞ, Engelliler Haftası nedeniyle Karabük Defterdarlığında görev yapan engelli personellerle toplantı yapmıştır.

18.11.2015
Karabük Defterdarlığı Milli Emlak Mevzuat Eğitimi

​Karabük Defterdarlığınca 04-06/11/2015 tarihleri arasında Milli Emlak Mevzuat Eğitimi düzenlenmiştir. 

12345678910...>>