Oturum Aç

Skip Navigation LinkshaberlerTermHolder

7 Düvele Muhtaç Bir Türkiye’den, 7 Düvele Borç Veren Bir Türkiye Haline Geldik

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Eskiden yedi düvele muhtaç bir Türkiye'den, şimdi yedi düvele borç veren bir Türkiye'ye, Allah'a şükürler olsun, geldik. Bugün hem bütçeyi yaparken millete hizmet bütçesi yapıyoruz hem de eskisi gibi artık faize bütçeden para ödemiyoruz." dedi.

İstanbul Sancaktepe'de vatandaşlarla buluşan Ağbal, 21. asrın, Türkiye'nin asrı olacağını vurgulayan Maliye Bakanı Naci Ağbal, şöyle konuştu:

“Bugün korkulan biraz da o. Hem genç nüfusu var hem dinamik nüfusu var hem de Türkiye büyük bir büyüme hikayesini yakaladı. Batının alıştığı Türkiye, başı eğik, sürekli söz dinleyen, sürekli söyleneni yapan Türkiye. 2002 yılında AK Parti iktidarı devraldığında, bu ülkenin hazinesinin kasaları boşaltılmıştı, bankaları batırılmıştı, bütçesi olağanüstü açık veriyordu ve o dönemde devlet bütçeyi millete hizmet için yapmıyordu, bütçenin yarısı faize gidiyordu. Yani bütçe yapıyorsunuz ama vatandaşa okul, hastane, yol yapmak için değil, faiz ödemeleri için bütçe yapıyorsunuz.

 

Şu son 14 yılda Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti hükümetleri tarafından gösterilen bütün gayretler neticesinde, bugün artık maliyenin kasaları doldu, hazinesi dolu. Eskiden yedi düvele muhtaç bir Türkiye'den, şimdi yedi düvele borç veren bir Türkiye'ye, Allah'a şükürler olsun geldik. Bugün hem bütçeyi yaparken millete hizmet bütçesi yapıyoruz hem de eskisi gibi artık faize bütçeden para ödemiyoruz. Hem çok büyük bütçeler yapıyoruz hem de bununla hastane, okul, gençlik merkezleri, aile yaşam merkezleri, adalet sarayları, yollar, köprüler ve tüneller yapıyoruz."