Oturum Aç

Skip Navigation LinkshaberlerTermHolder

2 Bin Gelir Uzman Yardımcısı Alacağız

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Gelir İdaresi Başkanlığına 2 bin gelir uzman yardımcısı alınacağını belirterek, "10 Nisan'da bütün genç mezun arkadaşlarımızı davet ediyorum. Gelir İdaresi Başkanlığının açacağı sınava müracaat edin. Vergi dairelerimizde, Gelir idaresi Başkanlığımızda çok güzel hizmetler yapın." dedi.

Bakan Ağbal, Sapanca Vergi Dairesi Müdürlüğünün açılışını yaptı.

Mart ayının herkesin kazancını beyan ettiği bir ay olduğunu, Sapanca Vergi Dairesinin de vergi ayında açılmasının anlamlı olduğunu söyleyerek, "Vatandaşlarımızın bu onurlu, şerefli görevlerini yerine getirmek suretiyle gelir vergisi beyannamelerini vermelerini ve ödemelerini de süresinde yapmalarını kendilerinden rica ediyorum. Sonuçta topladığımız vergilerle bütün bu yatırımları yapacağız. Biz idare olarak sürekli bu hizmetleri geliştireceğiz. Sürekli bu yatırımlara devam edeceğiz, vergi dairelerini açacağız ama daha fazla yatırım yapacağız. Daha fazla üretim yapacağız, daha fazla bu ülkede ihracat olacak."

 

İnsan kaynaklarına çok önem verdiklerini, Gelir İdaresi Başkanlığının insan kaynaklarının gençleştirilmesinin son derece önemli olduğunu vurgulayan Ağbal, vergi dairelerinde hizmet verecek çalışanların genç jenerasyon olmasını istediklerini aktardı.

 

Sakarya'dan müjdeli bir haber vermek istediğini açıklayan Ağbal, "Başbakanlıktan da onayı çıktı. Gelir İdaresi Başkanlığına 2 bin gelir uzman yardımcısı alacağız. 10 Nisan'da bütün genç mezun arkadaşlarımızı davet ediyorum. Gelir İdaresi Başkanlığının açacağı sınava müracaat edin. Vergi dairelerimizde, Gelir idaresi Başkanlığımızda çok güzel hizmetler yapın" diye konuştu.

 

Ağbal, 2015-2016 KPSS'den yeterli puan alanların sınava müracaat edebileceğini, mayıs ayı içerisinde de sınavın yapılacağını aktararak, "Böylelikle Gelir İdaresi Başkanlığı hizmet ordusuna 2 bin genç arkadaşımızı katmış olacağız. Şimdiden kendilerine başarılar diliyorum. Vergi dairesinde görev yapmak, çok önemli bir iştir. Güler yüzlü hizmet anlayışını merkeze koyan bir noktada bu arkadaşlarımızı yetiştireceğiz. Devlete, millete hizmet edecekler. Sapanca Vergi Dairesinde çalışacak, görev yapacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum."