Skip Ribbon Commands
Skip to main content
Navigate Up
Arşiv
Tarihe Göre Arama
Yayın Tarihi   -  
Haber Detayı
Ara
 
17.11.2014
20-21/12/2014 Tarihinde Yapılacak Olan Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı Duyurusu

​- Başvurular 17 Kasım 2014 Pazartesi günü başlayıp 28 Kasım 2014 Cuma günü saat 17:30’da sona erecektir.

- Adaylar Giriş Sınavına  Başkanlığımızın internet sayfasındaki Sınav Başvuru Formunu doldurmak suretiyle başvuracaklardır. Başvuru formu 17 Kasım 2014 tarihinde erişime açılacaktır.

17.11.2014
2014 Yılı Ekim Ayı Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşmeleri Raporu

​2014 Yılı Ekim Ayı Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşmeleri Raporu yayımlanmıştır.

15.11.2014
Maliye Bakanlığı Basın Açıklaması

Taraf Gazetesi,  Hüseyin Özay "ona da yavru saray" manşeti ile yine çarpıtma, maksatlı bir haberciliğe imza atmıştır.
Bu gazeteci, sürekli bir algı operasyonu ile gerek Sn. Bakanımızı gerekse de Bakanlığımızı iftira içerikli haberlere 10 günde bir  konu etmek için görevlendirilmişçesine gazetecilik ilkelerini çiğneyerek  habercilik yapmaktadır. Ayrıca bu gazetecinin gündeme getirdiği yalan içerikli haberlere ilişkin birçok tekzibimiz bu gazetede mahkeme kararı ile de yayınlatılmıştır. Bu gazete haberlerine ilişkin halen devam etmekte olan mahkeme süreçlerimiz bulunmaktadır.
Bakanlık hizmet binamıza ilişkin Taraf Gazetesi yine bir algı operasyonu yapmak istemiş, hizmet binamızın amacını ve yapılma gerekçesini çarpıtma gayretine girmiştir.
Bu çerçevede,  2011 yılında Bakanlığımız hizmet binasının onarımına ihtiyaç duyulması nedeniyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığına (Yapı İşleri Genel Müdürlüğü) binada inceleme yapılması talebinde bulunulmuş ve yapılan incelemeler sonucunda;  söz konusu hizmet binasının depreme karşı güçlendirme yapılması gerektiği, yapılacak güçlendirme maliyeti ve sonrasında oluşacak onarım maliyetinin yeniden yapım maliyetinin çok üzerinde hesaplanmış olması nedeniyle mevcut hizmet binasının yıkılarak yeniden yapılması kararlaştırılmıştır. İşin yapım ihalesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 01.08.2013 tarihinde gerçekleştirilmiş olup, ihale bedeli KDV hariç 40.579.000,00 TL’dir. Yapılacak yeni hizmet binası Bakanlığımızın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak planlanmıştır. Bakanlığımız ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı arasında 29.03.2012 tarihli Protokol düzenlenmiştir. Söz konusu hizmet binası inşaat çalışmaları devam etmektedir. 2016 yılında bitirilmesi planlanan hizmet binası Bakanlarımız birimlerinin ihtiyaçlarında kullanılacaktır.

 

15.10.2014
2014 Yılı Eylül Ayı Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşmeleri Raporu

2014 Yılı Eylül Ayı Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşmeleri Raporu yayımlanmıştır.

09.10.2014
2015-2017 Dönemi Orta Vadeli Programı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.

Makro politikaları, ilkeleri, hedef ve gösterge niteliğindeki temel ekonomik büyüklükleri de kapsayacak şekilde Kalkınma Bakanlığınca hazırlanan ve Bakanlar Kurulunca kabul edilen 2015-2017 dönemini kapsayan Orta Vadeli Program 08 Ekim 2014 tarihli ve Mükerrer 29139 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.
 

22.09.2014
Maliye Bakanlığı Basın Açıklaması

Bugün gazetesinde ilk sayfadan Erdoğan SÜZER imzası ile verilen  "Şok! MTV parasını hırsızlar çaldı"  haberinde kamuoyunda yanlış bir algı oluşturma gayreti görülmüştür. 

 

Haberde Vergi hedefleri tahminlerinin yılın sonu gelmeden tutmadığını ve aradaki farkında hırsızlar tarafından çalındığı gibi bir yaklaşım ve ima Bakanlığımızca hayretle karşılanmıştır.
 

Zaman zaman Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet sitesinde, vatandaşlarımızın işlemlerini daha güvenli yapabilmeleri için, bazı uyarı mesajları yayımlanmaktadır. Bu mesajları, "vatandaşlar, sanal dolandırıcılar tarafından dolandırıldı" diyerek böyle bir habere imza atmak sadece zorlama bir haberciliktir.
 
Bu kapsamda, Gelir İdaresi Başkanlığı sanal pos uygulaması kapsamında yapılan vergi ödemelerinde, alınan birçok güvenlik tedbirinin yanı sıra,  bankacılık sisteminde de kullanılan, yapılan işlemin doğruluğunu garanti eden “3DSecure”  yazılımından da faydalanılarak, güvenlik tedbirleri en üst seviyede oluşturulmuş bulunmaktadır.

15.09.2014
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in Ocak-Ağustos 2014 Bütçe Sonuçları Değerlendirmesi

Merkezi yönetim bütçesi 2014 yılı Temmuz-Ağustos aylarında 656 milyon TL fazla verirken Ocak-Ağustos döneminde 2,7 milyar TL açık vermiştir.

İlk sekiz aylık gerçekleşmeler 2013 yılı Ocak-Ağustos döneminde 231 milyon TL fazla veren bütçeye göre bozulma gösterse de yıl sonu bütçe hedefleri ile uyumludur. Bu yılın ilk sekiz ayındaki bütçe açığı 33,3 milyar TL olan yıl sonu hedefinin yüzde 8,2’sine denk gelmektedir.

15.09.2014
2014 Yılı Temmuz-Ağustos Ayı Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşmeleri Raporu

​2014 Yılı Temmuz-Ağustos Ayı Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşmeleri Raporu yayımlanmıştır.

09.09.2014
Maliye Bakanlığı Basın Açıklaması

Bugün Gazetesi ve Taraf Gazetesi "Fişlemeleri itiraf etti" başlığı ile Maliye Bakanımız Sn. Mehmet ŞİMŞEK'in, CHP Milletvekili Sn. Ensar ÖĞÜT'ün soru önergesine verdiği cevabı, iki  gündür çarpıtma gayreti içerisindedirler.

           

Söz konusu önergeye verilen cevapta denetimlerin kanunun öngördüğü çerçevede, mükellef ayrımı yapılmaksızın, tamamen objektif kriterlerle  yapıldığı vurgusu oldukça açıktır.

 

Ayrıca, bu ilgili gazeteler defalarca şirketlerin fişlendiği iddialarında bulunmuş, gerek  Bakanlığımız tarafından yazılı, gerek Sn. Bakanımız tarafından  sözlü olmak suretiyle bu iddialar net bir  şekilde yalanlanmıştır.

14.08.2014
Maliye Bakanlığı Basın Açıklaması

Hürriyet Gazetesi yazarı Sn. Şükrü Kızılot'un bugünkü köşesinde "Vergiler ödenmiyor" başlıklı yazısı üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması zaruri görülmüştür:

Açıklamanın başında vurgulanması gereken temel husus; yapılan değerlendirmelerin bilgi eksikliğinden kaynaklandığıdır. Keşke bu tür değerlendirmeler yapılmadan önce Bakanlığımızdan gerekli bilgi ve açıklamalar istenseydi.

12345678910...>>