Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Yukarı Git
Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname Sistemi

16.2.2012

Maliye Bakanlığı Ankara

​Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname Sistemi çerçevesinde, 1 milyon 200 bin mükellefe mektup gönderilmeye başlandığını bildirdi.

 
Bakan Şimşek, Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname Sistemi dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında, amaçlarının vatandaşların kira beyannamesi verirken işini kolaylaştırmak, beyanname verme maliyetini en aza indirmek, elektronik ortamda beyannameleri alabilmek, vergi tabana yayılması olduğunu söyledi.

​​

Şimşek, ''Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname Sistemi''nin tanıtımı dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında, sistemin ilk defa mükelleflerin mükellefiyetlerini kolay bir şekilde, en düşük maliyetle yerine getirebileceği bir adım olacağını söyledi.
 
Sistem ile ilgili tebliğin Resmi Gazete'de yayımlandığını hatırlatan Şimşek, sistemin 1 Mart'tan itibaren uygulamaya konulmuş olacağını kaydetti.
Şimşek, sistemle, kira beyannamesi veren vatandaşların bu yükümlülüklerini yerine getirmelerinin oldukça kolaylaştırılacağını, basitleştirileceğini ifade ederek, verginin tabana yayılmasının çok önemli bir hedef olduğunu ve bu hedefe ulaşmak için önemli bir adım atılmış olacağını söyledi